Pievienojies divu dienu festivālam Ogle 2025 – pasākumam, kurā gaidīts ir ikviens, lai veltītu uzmanību savai labsajūtai, kopīgi runātu par mentālo veselību un rastu jaunus veidus, lai par to rūpētos.
Tiekamies 11. un 12. jūlijā Tallinas ielas kvartālā, Rīgā šī gada siltākajā un vērtīgākajā festivālā Ogle 2025!
Ieeja bez maksas!
Norises vieta: Telts
Stends, kurā apmeklētāji var uzzināt, kādas ir veselīgu un neveseīgu attiecību pazīmes, vardarbības veidiem un to atpazīšanu, kā arī saņemt informāciju par centra MARTA pieejamo palīdzību.
Vada: Centrs MARTA
Norises vieta: Ezītis miglā
Kas ir emocionālā regulācija un kāpēc mūs tik bieži pārņem trauksme? Kā ar to sadzīvot un attīstīt psiholoģisko noturību laikā, kad viss mainās ātrāk nekā mēs spējam pielāgoties? Saruna par emocionālo izturību kā prasmi, kas trenējama ikdienā. Runāsim par trauksmi kā signālu, nevis ienaidnieku, kā arī par to, kā rutīna, elpošana, ķermeņa apzināšanās un attiecības var kļūt par atbalsta punktiem.
Diskusijas laikā apskatīsim arī tādas tēmas kā:
– Evolūcijas skats uz trauksmi un emocijām
– Noturības attīstīšana pieaugušā vecumā
– Praktiskas metodes trauksmes pārvaldīšanai
– Kas iedragā psiholoģisko noturību mūsdienās
Vada: Aleksa Jacukeviča, psiholoģe ar maģistra grādu klīniskajā un veselības psiholoģijā, Klāvs Adomovičs, Ogles aktīvists, moderators.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Dalībnieku skaits: līdz 10 cilvēkiem
Ilgums: 1 stunda 30 minūtes
Ātra emocionālās atbrīvošanās tehnika, kurai nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Tā ļauj izpaust iekšējo spriedzi, saburzot papīru un pēc tam iezīmējot radušās locījuma līnijas. Šī metode darbojas jebkuros apstākļos un palīdz izkļūt no strupceļa, iegūt skaidrību un atklāt iekšējos resursus.
Vada: Anna Acimova. Vairāk nekā 12 gadus darbojas sociālajā sfērā, no tiem 5 gadi garīgās veselības un mākslas terapijas jomā, palīdzot izdzīvot un izprast emocijas iekšējās harmonijas virzienā caur mākslu un radošumu.
Norises vieta: Angārs koncertzāle
Vecums: 16+
Dalībnieku skaits: līdz 40 cilvēkiem
Interaktīva lekcija, kurā apskatīsim un izmēģināsim dažādas elpošanas prakses, ko iespējams izmantot patstāvīgi ikdienā.
Elpošana var palīdzēt gan nomierināties, gan uzmundrināties, kā arī atrast iekšējo līdzsvaru.
Šīs prasmes noder gan emociju pārvaldīšanai, spēku atjaunošanai, krīzes situāciju pārvarēšanai, gan arī mentālās veselības uzturēšanai.
Vada: Jana Stager. Klīniskā psiholoģe.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
Mūsu veselība vistiešākajā cēloņsakarībā ir saistīta ar mūsu miega kvalitāti, kuru, savukārt, ietekmē mūsu miega ieradumi. Visticamāk, ka katrs no mums apzinās, cik augsts ir enerģijas līmenis nākamajā dienā pēc labi gulētas nakts un cik mazefektīva ir nākamā diena pēc
mazgulētas vai negulētas nakts. Kā arī ir jāņem vērā apkārt esošie stresa faktori, kas vienmēr ir klātesoši dažādā intensitātē un kas ietekmē mūsu ikdienu un arī miegu. Tāpēc ir svarīgi tos apzināt un saprast, kā tie mūs ietekmē un ko darīt, lai novērstu to ietekmi. Miega
meistarklasē parunāsim par konkrētiem miega ieradumiem, kas veicina augstu miega kvalitāti ilgtermiņā.
Ko mēs darīsim miega meistarklasē?
• Parunāsim par to, ko nozīmē labs miegs un kāpēc par to ir jārunā?
• Novērtēsim esošo miega kvalitāti “no putna lidojuma” – veiksim miega testu.
• Apskatīsim tipiskākos miega ieradumus jaudīgai rītdienai – ar praktiskiem piemēriem.
• Parunāsim par to, kā mērīt miegu?
• Noteiksim savu miega hronotipu (lauva, lācis, vilks vai delfīns).
Vada: Raivis Lucijanovs. Miega vēstnesis.
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Šajā lekcijā runāsim par sarunu nozīmi attiecībās. Apskatīsim, kāpēc sarunas ir vajadzīgas, kas rada grūtības sarunāties, kā mēs sarunājamies dazādos attiecību posmos?
Vada: Gunārs Trimda. Ārsts – bērnu un pieaugušo psihiatrs, sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciālists.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
Praktiska darbnīca, kuras laikā tiks aplūkots temats atkarība. Kopā iesim cauri atkarības biopsihosociālajam modelim, apskatot tās riskus, izpausmes un sekas.
Vada: Mārtiņš Ennītis. Narkologs, psihoterapijas rezidents. RSU psihosomatikas klīnika.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Dalībnieku skaits: līdz 10 cilvēkiem
Ilgums: 2 stundas 30 minūtes
Sirsnīga mākslas meistarklase, kurā Tev būs iespēja izveidot savu zīmējumu ar afirmāciju – teikumu vai vārdu, kas rezonē ar Tevi un var sniegt atbalstu nepieciešamajos brīžos. Izmantojot krāsas, līnijas un tēlus, nostiprināsim iekšējo sajūtu: “Es esmu. Es esmu svarīgs. Es spēju.”
Bez noteikumiem, bez vērtēšanas – tikai Tu, Tavas sajūtas un telpa pašizpausmei.
Vada: Anna Acimova. Vairāk nekā 12 gadus darbojas sociālajā sfērā, no tiem 5 gadi garīgās veselības un mākslas terapijas jomā, palīdzot izdzīvot un izprast emocijas iekšējās harmonijas virzienā caur mākslu un radošumu.
Norises vieta: Ezītis miglā
Ikviens, kurš devies Camino de Santiago ceļā, zina, ka tas ir ne tikai fizisks, bet arī emocionāls un garīgs pārbaudījums. Šajā sarunā dzirdēsi autentiskus pieredzes stāstus par to, kā ceļinieki, pārvarot sāpes, šaubas un nogurumu, atrada sevī spēku turpināt iet soli pa solim. Dalībnieki dalīsies pārdomās par to, ko šīs intensīvās pieredzes mums māca par dzīvi, kā noturēties uz ceļa arī tad, kad gribas padoties, un kā šo pieredzi pārnest ikdienas izaicinājumos. Sarunāsimies arī par to, kā un kāpēc Camino de Santiago kļūst terapeitisks – kā tas palīdz saskarties ar savām emocijām, atlaist iekšējos spriedzes mezglus un atgriezties ikdienā stiprākiem un līdzsvarotākiem.
Vada: Alise Cepurīte, biedrības Ogle līdzdibinātāja
Piedalās: Irena Cepurīte (biedrības Ogle līdzdibinātāja), Artūrs Jenots, Anete Karaseva, Linda Īstenā
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Mūsdienās psihoterapijas joma piedāvā plašu speciālistu un pieeju spektru – no psihodinamiskās terapijas līdz kognitīvi biheiviorālajai, no geštalta līdz mākslas terapijai. Šī lekcija palīdzēs saprast, kā atšķiras dažādas psihoterapijas metodes, kādos gadījumos katra no tām var būt piemērota un kā izvēlēties sev piemērotāko speciālistu. Apskatīsim arī, kā orientēties profesionāļu kvalifikācijā, kādas ir biežākās maldīgās priekšstati par terapiju un kādi kritēriji palīdz pieņemt informētu lēmumu terapijas uzsākšanai.
Vada: Līva Mača. RSU psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārste-rezidente.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
Praktiska darbnīca, kuras laikā tiks izspēlēti dažādi scenāriji par konflikta situācijām. Mēģināsim saprast, kā labāk strīdēties un pateikt to, kas ir svarīgi, ja abiem tā jau ir grūti.
Vada: Dr. Zanda Birģele. Ārste-rezidente psihoterapijā un psihosomatiskā medicīnā. Dr. Ernests Pūliņš-Cinis. Ārsts – psihoterapeits.
Norises vieta: Angārs koncertzāle
Praktiska darbnīca (90 min), kuras laikā gūt ieskatu, kā kustība var mijiedarboties ar mūsu mentālo veselību un uzlabot pašsajūtu. Darbnīcas sākumā paredzēta teorijas daļa.
Vada: Madara Sirmace. Sertificēta fizioterapeite.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Lekcija par humoru, mentālo veselību, veselo saprātu un veiksmīgu darbošanos nozarē, kuru daudzi Latvijā uzskata par neeksistējošu un neiespējamu.
Vada: Maksims Trivaškevičs. Komiķis.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Norises vieta: Telts
“Latvijas Sarkanā Krusta” komanda specializējas psiholoģiskās pirmās palīdzības (PPP) popularizēšanā un ieviešanā – tā ir praktiska, līdzjūtīga pieeja tūlītēja emocionāla atbalsta sniegšanai krīzes situācijās. PPP nav terapija, taču tā palīdz stabilizēt emocionālo reakciju, mazināt stresu un radīt drošības un atbalsta sajūtu. Šīs prasmes var būt noderīgas gan profesionāļiem, gan sabiedrības locekļiem, kuri vēlas palīdzēt cilvēkam grūtā brīdī.
Vada: Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” biedri\
Norises vieta: Ezītis miglā
Aktivitāte, kas ietver sarunas par iekšējo mieru un ieskatu Handpan meditācijā.
Vada: Harijs Vagrants. Rakstnieks, teologs.
Norises vieta: Angārs koncertzāle
Aicinu Tevi piedzīvot īpašu, mierpilnu jogas nodarbību, kurā apvienosim vienkāršus, pētījumos balstītus elpošanas vingrinājumus un saudzīgas jogas pozas, lai palīdzētu nomierināt prātu un mazināt ikdienas stresu. Šī 45 minūšu nodarbība būs kā patvērums no steigas, kurā Tu vari atslābt un atgūt iekšējo līdzsvaru. Nav nozīmes, vai esi jogas iesācējs vai pieredzējis praktizētājs – ikviens ir laipni gaidīts! Nodarbības laikā izjutīsim, kā elpošana, lēnas kustības un noslēgumā jogas miegs (yoga nidra) palīdz pārslēgt nervu sistēmu no “skrējiena režīma” uz mierpilnāku stāvokli. Tā ir iespēja iesākt dienu dāvājot brīdi tikai sev.
Vada: Alise Cepurīte. ILA.Yoga un Ogles dibinātāja.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Dalībnieku skaits: 5 – 6 cilvēki
Ilgums: 2 stundas
Ekspresīva mākslas meistarklase, kurā, izmantojot haotiskus, spilgtus triepienus, izliksim visu, kas sakrājies iekšā.
Bez noteikumiem, bez ierobežojumiem – tikai Tu, krāsas un emocijas.
Lieliski piemērots tiem, kuri vēlas sajust sevi un atbrīvoties no iekšējās spriedzes.
Vada: Anna Acimova. Vairāk nekā 12 gadus darbojas sociālajā sfērā, no tiem 5 gadi garīgās veselības un mākslas terapijas jomā, palīdzot izdzīvot un izprast emocijas iekšējās harmonijas virzienā caur mākslu un radošumu.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
Iekšējais dialogs bieži ir kā dinamisks skaņu celiņš, kas pavada Tavu ikdienu. Dažreiz tas uzmundrina, citreiz – bremzē vai mulsina. Taču… kas notiktu, ja šī skaņa kļūtu par Tavu sabiedroto? Un ja Tu iemācītos, kā to pārslēgt – nevis apspiest, bet virzīt?
Šajā darbnīcā:
1. Ieraudzīsi, kā iekšējie “stāsti” ietekmē Tavas izvēles un pašsajūtu
2. Atpazīsi ne tikai labi pazīstamo (“kritiķi”), bet arī mazāk dzirdētos sabiedrotos, stratēģus vai vilcinātājus
3. Apgūsi mikrometodes, kas ļauj ikdienā mainīt dialoga virzienu – ne ar spēku, bet ar zināšanām un skaidrību
Šī nav “pareizo domu” meklēšana. Bez smaguma vai sevis labošanas. Šī ir iespēja paskatīties uz savu domāšanu kā uz attīstāmu sistēmu – ar potenciālu kļūt par Tavu spēka avotu.
Vada: Irbe Katrīna Zolneroviča. Pašizaugsmes Trenere.
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Lekcija, kuras gaitā uzzināt to, kā atgūties pēc zaudējuma piedzīvošanas, rast spēku sērošanas laikā.
Vada: Santa Laimiņa – Rubene. Klīniskā un veselības psiholoģe, biedrība “Skalbes”.
Norises vieta: Angārs koncertzāle
Ar dažādu kokļu spēli Zane labprāt dalās ar citiem gan kā kokles spēles pedagogs, gan mūzikas un noskaņu radītāja. Festivāla apmeklētājus ievedīs pasakainā meditācijā kokles skaņu pavadījumā.
Vada: Zane Lasmane. Koklētāja.
Norises vieta: Ezītis miglā
Kad dzīve šķiet smaga, nav vienas pareizās atbildes, kā rīkoties. Dažkārt mēs meklējam ātru risinājumu – sarunu ar psihiatru vai recepti uz antidepresantiem. Taču pirms tam ir vērts apstāties un uzdot jautājumu: vai mana nervu sistēma vispār kādreiz atpūšas? Vai mana ikdiena mani atbalsta vai iztukšo? Vai esmu mēģinājis runāt ar kādu, kas palīdz izprast sajūtas?
Šajā sarunā runāsim par depresijas pazīmēm, pašpalīdzības iespējām un to, kā dzīvesveids, miegs, terapija un pat uztura bagātinātāji var būt nozīmīgi soļi, pirms pieņemt lēmumu par medikamentiem.
Diskusijas laikā aplūkosim arī tādas tēmas kā:
– Depresija vai dzīves izsīkums – kā atšķirt?
– Kad pietiek ar miegu, rutīnu un uzturu
– Terapija, medikamenti,
– Pašpalīdzības mīti un patiesības
Vada: Aleksa Jacukeviča, psiholoģe ar maģistra grādu klīniskajā un veselības psiholoģijā, Klāvs Adomovičs, Ogles aktīvists, moderators.
Norises vieta: Angārs koncertzāle
Dalībnieku skaits: līdz 12 cilvēkiem
Ilgums: 1 stunda
Vai zināji, ka visas emocijas – arī tās, ko nereti dēvējam par “sliktām” – sniedz vērtīgu informāciju par mūsu vajadzībām un robežām? Šajā darbnīcā kopā ar ārstēm – rezidentēm psihoterapijā iepazīsim emociju funkcijas un to nozīmi psihiskajā veselībā. Runāsim par to, kā atpazīt un saprast savas emocijas, kā tās pieņemt un veselīgā veidā izpaust. Iegūsi praktiskus rīkus, kas palīdz labāk saprast sevi, uzlabot pašsajūtu un veidot cieņpilnākas attiecības ar citiem.
Vada: Dr. Adelīna Nikitenko un Dr. Ieva Dimitrijeva. Ārstes – rezidentes psihoterapijā.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Dalībnieku skaits: līdz 20 cilvēkiem
Ilgums: 1 stunda
Meistarklase – lekcija par to, kā līnijas, ko velkam sarunu vai pārdomu laikā, atspoguļo mūsu iekšējos procesus.
Analizēsim, kā ar vienkāršiem vilcieniem ieraudzīt savu iekšējo stāvokli un virzīt enerģiju.
Vada: Anna Acimova. Vairāk nekā 12 gadus darbojas sociālajā sfērā, no tiem 5 gadi garīgās veselības un mākslas terapijas jomā, palīdzot izdzīvot un izprast emocijas iekšējās harmonijas virzienā caur mākslu un radošumu.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
Vārds “ievilināšana” (eng. grooming) latviešu valodā ienācis pavisam nesen, taču šis vardarbības veids ir sens kā pati sabiedrība – tikpat neviennozīmīgs un tikpat daudzslāņains. Ievilināšana nav vienkārši “slikts pieskāriens” vai “pārmērīga uzmanība” – tā ir psiholoģiski sarežģīta, emocionāli slēpta vardarbības forma, kuru nereti neizdodas laikus pamanīt. Tā atstāj būtiskas, dziļas un bieži vien ilgstošas sekas uz cietušo – ne tikai fiziskā vai seksuālā, bet arī emocionālā un psiholoģiskā līmenī. Tā grauj uzticēšanos citiem cilvēkiem, izjauc spēju uztvert attiecības kā drošas un paredzamas, kā arī rada spēcīgas vainas, kauna un apjukuma sajūtas. Tā sākas tur, kur it kā valda drošība, – jauniešu nometnē, skolā, baznīcā, sporta komandā, ģimenes draugu lokā. Tā maskējas par rūpēm un uzmanības izrādīšanu, par palīdzīgu roku atbalstam, kas vienlaikus tur vēlmi kontrolēt un izmantot.
Darbnīcā noskatīsimies režisores Emīlijas Koretņikovas īsfilmu “Mana bērnības ķermeņa atzīšanās” – par vardarbību, kas notiek tepat, starp mums, un no to cilvēku puses, kurus pazīstam, cienām un bieži pat apbrīnojam.
Pēc filmas noskatīšanās sekos saruna par ievilināšanas mehānismiem, stereotipiem, kas traucē redzēt vardarbību, un veidiem, kā rīkoties – kā atbalstīt, kā nebūt vienaldzīgiem un kur vērsties pēc palīdzības.
Vada: Madara Mazjāne. Vardarbības prevences jomas eksperte.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
!! Lai piedalītos nodarbībā nav jāprot dejot, un var pat nepatikt dejot. Svarīgākais – Tava vēlme būt un piedalīties!
Meistarklasē varēs pieredzēt laikmetīgās dejas prakses paņēmienus, kas vērsti uz ķermeņa apzināšanos, tā pieņemšanu un uzticēšanos tam. Miestarklasē būs trīs daļas. Pirmajā daļā pievērsīsimies sev un sava ķermeņa kustībai, otrajā daļā darbosimies pāros, lai veicinātu empātisku attieksmi pret citu ķermeņiem, trešajā daļā būs grupas uzdevumi, kuros trenēsim spēju pieņemt lēmumus, kas veido mūsu ķermeņa attiecības ar vidi un citiem cilvēkiem.
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Lekcijas laikā apmeklētāji gūs dziļāku izpratni par to, kā formējas limitējoši uzskati par sevi, kādu ietekmi tie atstāj uz dzīvi un kā tos mainīt, iepazīstot šo procesu caur RRT jeb Rapid Transformational Therapy metodi. Vieni no izplatītākajiem uzskatiem ir: es neesmu pietiekoši labs, es nespēju iederēties, man tas nav pieejams. Bez tā tiks vērsta uzmanība arī uz sevis apzinātības nozīmi, zemapziņas spēku, emocionālo inteliģenci un cilvēka spēju mainīties.
Vada: Jānis Tiltiņš. Apzinātības un transformācijas speciālists.
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Lekcijā runāsim, par dzīves laikā gūto pieredzi un aplūkosim tādus jautājumus kā:
– kas vienas dzīves pieredzes padara grūtākas par citām un rada/uztur problēmas tagadnē?
– ko mēdz dēvēt par nervu sistēmas aktivācijas tolerances logu un kāpēc tas ir svarīgi?
– ko Adaptīvās informācijas apstrādes modelis mums stāsta par smadzeņu superspējām?
– kas ir EMDR (ackustību desensibilizācijas un atkārtotas apstrādes) terapija un kā tā var palīdzēt justies foršāk par sevi un savu dzīvi?
Vada: Daiga Zadināne. Sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe, EMDR terapijas metodes lietotāja. Biedrība “EMDR Latvija”, SIA “Veselības centrs Vivendi”.
Norises vieta: Angārs koncertzāle
Darbnīcas ilgums – 30 minūtes
Praktiska darbnīca, kurā izmantota vizualizācijas un iztēles tehnika stresa pārvarēšanai un psiholoģiskās noturības stiprināšanai.
Vada: psihologi, biedrības “Skalbes” krīzes komandas speciālisti.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Norises vieta: Ezītis miglā
Ir situācijas, kurās pēdējais brīdinājuma signāls, ko dzirdam, ir vilciena taure – mirklis, kas maina dzīvi gan tuviniekiem, gan vilciena vadītājam, gan sabiedrībai kopumā. Šajā sarunā runāsim par pašnāvības tēmu no dažādiem skatupunktiem, uzsverot, kā traģisks notikums ietekmē plašu cilvēku loku un kā mēs kā sabiedrība varam to novērst. Diskutēsim par mentālo veselību, emocionālo atbalstu un veidiem, kā pamanīt un atpazīt brīdinājuma zīmes jau laikus. Saruna, kas aicina apzināties savu lomu sabiedrības emocionālajā veselībā un vienoties par to, kā nepalikt vienaldzīgiem.
Vada: Aleksa Jacukeviča. Psiholoģe ar maģistra grādu klīniskajā un veselības psiholoģijā.
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Miegs ir Martas mīļākā tēma. Viņas profesionālais mērķis ir attīstīt miega medicīnu Latvijā, kā arī veicināt cilvēku miega (un ne tikai) veselību caur izglītošanu, izpratnes veidošanu un resursu nodrošināšanu.
Vada: Marta Celmiņa. Miega speciāliste – pediatre, Epilepsijas un miega medicīnas centrs (BKUS), Latvijas Miega medicīnas biedrības prezidente.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
Vecums: 18+
Dalībnieku skaits: līdz 20 cilvēkiem
Interaktīva lekcija ar demonstrāciju. Viena no senākajām un efektīvākajām psihoterapijas metodēm, ap kuru joprojām valda daudz mītu.
Kā izskatās un kā jūtas hipnoze patiesībā? Kā tā var palīdzēt – un kā nē?
Apskatīsim teoriju un pārrunāsim paņēmienus, ko iespējams izmantot arī patstāvīgi, lai atjaunotu spēkus un rūpētos par psihisko higiēnu.
Vada: Jana Stager. Klīniskā psiholoģe.
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Saskaroties ar grūtībām, problēmām, stresu vai nopietnākiem pārdzīvojumiem – kā ne tikai izdzīvot, bet dzīvot pēc iespējas kvalitatīvāk un turpināt dzīvot tālāk? Lekcijā iepazīsimies ar katra cilvēka individuāliem “galā tikšanas” mehānismiem. Iepazīsimies ar Mūlija Lahāda idejām par to, kā stiprināt psiholoģisko noturību un labbūtību, balstoties uz viņa izstrādāto “BASIC PH” modeli.
Vada: Marina Sokola-Nazarenko. Veselības un klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite.
Norises vieta: Angārs koncertzāle
Praktiska darbnīca (60 min), kuras laikā apmeklētāji varēs apgūt praktisku relaksāciju, kas palīdz atbrīvoties no stresa. Darbnīcas sākumā paredzēta teorijas daļa.
Vada: Madara Sirmace. Sertificēta fizioterapeite.
Norises vieta: ConTakts Baltā Apziņas zāle
Vecums: 18+
Dalībnieku skaits: līdz 16 cilvēkiem
Elpošanas prakse, kuru var izmantot gan patstāvīgi, gan kā papildinājumu citām psihoterapijas metodēm.
Mēs strādājam ar elpu un ķermeni, lai ļautos atslābumam, atlaistu kontroli un atbrīvotu uzkrātās emocijas.
Piemērota gan darbam ar konkrētu pieprasījumu (nepatīkamas sajūtas, emocijas, domas, uzvedības modeļi), gan arī bez konkrēta mērķa – kā psihiskās higiēnas prakse.
Rezultātā iespējams mazināt stresu, atjaunot iekšējos resursus un sajust vieglumu un iedvesmu.
Svarīgi! Ir kontrindikācijas.
Vada: Jana Stager. Klīniskā psiholoģe.
Norises vieta: Tallinas pagalms
Norises vieta: ConTakts Melnā Zemapziņas zāle
Norises vieta: Sinners
Tetovēšana par ziedojumiem
Norises vieta: Kontakts
Īsas 1:1 konsultācijas ar ekspertiem, kas palīdzēs uzklausīs, sniegs padomu, palīdzēs spert pirmo soli palīdzības meklēšanai vai dos ieskatu terapijas sesijā.
Norises vieta: OGLEs telts
Nāc OGLE info punktā, lai satiktu mūsu brīvprātīgo komandu un uz mirkli ielūkotos biedrības ikdienā – no atbalsta grupām un prevencijas kampaņām līdz ikgadējā festivāla aizkulisēm. Šeit saņemsi detalizētu dienas plānu, palīdzību orientēties daudzveidīgajā darbnīcu un lekciju piedāvājumā, kā arī praktiskus padomus, kā maksimāli izmantot abas festivāla dienas. Ja vēlies simboliski atbalstīt mūsu darbu, info punktā atradīsi arī OGLE krekliņus un somas – katrs pirkums palīdz mums turpināt mentālās veselības iniciatīvas visa gada garumā.
Norises vieta: Miega telts
Miega Telts ir īpaši izveidota telpa, kur iespējams izzināt savus miega paradumus un saņemt noderīgu informāciju par veselīgu miegu. Šeit varēsi:
– izvērtēt miegu ar dažādu testu palīdzību,
– iegūt zināšanas, ko darīt dažādu miega problēmu gadījumā,
– iepazīt veselīga miega recepti,
– uzzināt, kādos gadījumos vērsties pie miega speciālista,
– piedalīties meistarklasēs,
– padalīties pieredzē par labākajiem sapņiem, trakākajiem murgiem,
– iedvesmot un iedvesmoties no citu miegam draudzīgajiem paradumiem,
– piedalīties miega viktorīnā
Būs iespējams aizvadīt īsas tikšanās ar veselības aprūpes pārstāvjiem (medicīnas studentiem), kas palīdzēs saprast, kādā virzienā tālāk doties. Miega Teltī tiks nodrošināti arī dažādi izdales materiāli, tajā skaitā BKUS materiāli par bērnu miegu, kas var būt īpaši noderīgs resurs jaunajiem vecākiem. Paralēli notiks arī citas aktivitātes, kas palīdzēs labāk izprast miegu un tā nozīmi saistībā ar mentālo veselību.
*SVARĪGI – pasākuma laikā netiek nodrošinātas konsultācijas! Sarunas ar pārstāvjiem darbojas kā problēmas uzklausīšana un nepieciešamības gadījumā pamudinājums doties pie konkrētiem speciālistiem.
Vada: Marta Celmiņa. Miega speciāliste – pediatre, Epilepsijas un miega medicīnas centrs (BKUS), Latvijas Miega medicīnas biedrības prezidente.
Norises vieta: Biedrības “Skalbes” telts
© OGLE 2024